Logo

Політична партія ”Європейська солідарність”

logo party

”Європейська солідарність”

15

Чинні депутати, які були членами партії на момент обрання

logo party

”Слуга народу”

35

Чинні депутати, які були членами партії на момент обрання

logo party

”Голос”

15

Чинні депутати, які були членами партії на момент обрання

logo party

ВО ”Батьківщина”

19

Чинні депутати, які були членами партії на момент обрання

logo party

”Опозиційна платформа — За життя”

З 20 червня 2022 року — в стані припинення

32

Чинні депутати, які були членами партії на момент обрання

Дата реєстрації

5 травня 2000 року

Кількість членів загалом

невідомо

Середній вік нардепів

48

Середній досвід держуправління

25

Законотворча ефективність

Cередня кількість поданих законопроєктів

102

Середня кількість ухвалених законопроєктів

22

Cередня відвідуваність

Середні корупційні ризики

45

Середнє соціальне охоплення

0

Дата реєстрації

5 травня 2000 року

Кількість членів загалом

невідомо

Кількість представників у Верховній Раді

15

станом на 2019

Кількість депутатів, які висувалися від партії

1

Штаб-квартира

м. Київ, вул. Лаврська, 16

Політична ідеологія

Сплав лібералізму і консерватизму

Середній вік нардепів

48

Середній досвід держуправління

25

Законотворча ефективність

Cередня кількість поданих законопроєктів

102

Середня кількість ухвалених законопроєктів

22

Cередня відвідуваність

Середні корупційні ризики

45

Середнє соціальне охоплення

0

Історія

Новостворена “Партія солідарності України” на чолі з Петром Порошенком об’єднується з чотирма іншими політичними силами, які підтримують президента Леоніда Кучму. Блок отримує назву “Трудова солідарність України” (пізніше — “Партія регіонів”), його керівником стає Микола Азаров. 

2000

рік

Липень

Команда Порошенка покидає “Партію регіонів” та за місяць приєднується до виборчого блоку “Наша Україна” опонента Кучми — Віктора Ющенка.

2001

рік

Листопад

Керівник “Солідарності” Юрій Стець ухвалює рішення об’єднатися з командою “Батьківщина” Юлії Тимошенко. У зв’язку з цим партія припиняє своє існування у листопаді 2013-го.

2013

рік

Червень

“Солідарність” реінкарнована на основі партії “НАСТУП”, зареєстрованої у травні 2000 року в Донецьку. Нова правоцентристська політична сила отримує назву “Блок Петра Порошенка”. Її очолює Юрій Луценко.

2014

рік

Серпень

До БПП приєднується УДАР Віталія Кличка.

2014

рік

Вересень

На позачергових парламентських виборах “Блок Петра Порошенка” отримує 21,82% голосів виборців на багатомандатному окрузі та посідає друге місце у загальному рейтингу партій, поступившись усього одним процентом “Народному фронту” Арсенія Яценюка. БПП отримує 132 місця в парламенті.

2014

рік

Жовтень

Партія перейменовується у “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. У серпні її головою обирають Віталія Кличка (після офіційного злиття з УДАРом).

2015

рік

Січень

БПП виграє місцеві вибори та отримує найбільшу кількість мандатів в обласних, міських, районних, сільських та селищних радах.

2015

рік

Листопад

На закритому з’їзді партія проводить ребрендинг та отримує нову назву “Європейська солідарність”. Її керівником стає Петро Порошенко, бо Віталій Кличко заявив про складання повноважень ще у 2016-му (після того, як став мером Києва).

2019

рік

Травень

На позачергових парламентських виборах ЄС посідає 4 місце, поступившись “Слузі народу”, “Опозиційній платформі — За життя” та “Батьківщині”.

2019

рік

Липень

У Верховній Раді IX скликання формується фракція “Європейська солідарність”. До неї входять 27 народних депутатів (23 з них обрані за партійним списком, 4 — мажоритарники, серед яких двоє самовисуванців).

2019

рік

Жовтень

На місцевих виборах “ЄС” здобуває 6 місце та 9% депутатських мандатів, а також посади міських голів Рівного та Борисполя.

2020

рік

Жовтень

Перша десятка у виборчому списку

Наобіцяли

Передвиборча програма “Європейської солідарності” акцентувалася на оборонній галузі, боротьбі з корупцією та реформі децентралізації. Серед головних обіцянок:

  • icon promised

    продовження адміністративної реформи

  • icon promised

    членство в Європейському Союзі та НАТО

  • icon promised

    розвиток оборонно-промислового комплексу задля підвищення обороноздатності країни в умовах “гібридної” війни з рф

  • icon promised

    наближення стандартів життя до європейських

  • icon promised

    приваблення інвестицій

  • icon promised

    створення робочих місць із високими зарплатами

  • icon promised

    державне фінансування громадських ініціатив

  • icon promised

    реформа судової системи

Звідки гроші

На передвиборчу кампанію-2019 “Європейська солідарність” витратила понад 99 млн гривень. Згідно з фінансовими звітами, партію фінансували як юридичні, так і фізичні особи. Журналісти зазначають, що переважна більшість з них — це партнери та структури Петра Порошенка. До прикладу, 1,7 млн гривень на рахунок переказав батько експрезидента. Громадський рух “Чесно” порахував, що працівники фірм лідера “ЄС” загалом віддали партії 10 млн гривень.

 

Після перемоги на виборах політична сила отримала право на фінансування з державного бюджету. Зокрема, вже під час великої війни з бюджету країни “ЄС” перерахували 250 млн гривень: 114 млн грн у 2022 році та 137 млн грн у 2023-му.

114

млн гривень

2022

137

млн гривень

2023

Вислови, які увійшли в історію

quotes iconimage proverbs

"Немає у нас ніяких братських народів під час війни. Є єдиний український народ, який прямує у Європу, і є російський народ, який перебуває у глибокій кризі” (цитата з виступу Петра Порошенка на зустрічі з громадськими діячами у 2015 році)

quotes iconimage proverbs

“Нам ще довго доведеться долати наслідки того, що Україна, по суті, була колонією росії. Я маю на увазі й повернення нашої історії на мапу Європи і світу, і визнання складних історичних моментів, які були болісними стосовно нас або того, що робили українці стосовно інших. Але це робота — душі, нації, держави, яка відновлює себе як політична нація” (витримка з інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе 2017 року)

quotes iconimage proverbs

“Когда мне в аэропорту Симферополя выдали бумажку о том, что мне на пять лет запрещен въезд на территорию россии, было и грустно, и смешно. Злая ирония судьбы. 28 лет назад я приехал из российского Магадана в родной Крым. Кто знал, что в мою жизнь опять ворвется россия. Но я вернусь домой, обязательно вернусь. Наш народ привык к трудностям, он и не такое переживал” (нардеп Мустафа Джемілєв про окупований Крим)

quotes iconimage proverbs

“Армія. Мова. Віра” (головне передвиборче гасло Петра Порошенка у 2019 році)

quotes iconimage proverbs

“Стадіон, так стадіон” (відповідь кандидата в президенти Петра Порошенка на заклик Володимира Зеленського провести дебати на “Олімпійському”)

quotes iconimage proverbs

“Було весело” (реакція Андрія Парубія, на той час спікера ВРУ, на виступ президента Зеленського у Раді після інавгурації)

quotes iconimage proverbs

“Друзі, ви знаєте, п’ять років тому “зеленые человечки” захопили Крим, зараз “зеленые человечки” захоплюють український парламент. І насправді повністю його перекреслюють” (нардепка Ірина Геращенко про новообраних депутатів від “Слуги народу” у своєму виступі в Раді у 2019 році)

quotes iconimage proverbs

“Хочу, щоб наші інфантильні сусіди не впадали в самообман. З російськими державними діячами ми розправимось. З усіма. Як щурів по всьому світу будемо ловити і знищувати. Жоден не залишиться без покарання” (пост нардепа Олексія Гончаренка в телеграмі у 2024 році)

Гучні зальоти

Липень 2017

Нардепа від БПП Борислава Розенблата затримують за звинуваченням в корупції. Правоохоронці кажуть, що він вимагав майже 300 тис. доларів хабаря за внесення змін до законодавства щодо видобутку бурштину. Його позбавляють депутатської недоторканності, а “бурштинову справу” скеровують до суду. Її розгляд досі триває.

1/5

Жовтень 2019

Нардепка Софія Федина та військова Маруся Звіробій записують зневажливе відеозвернення до Володимира Зеленського. Генпрокуратура порушує проти них кримінальне провадження за погрозу життю Президента України. Прихильники ЄС називають цей крок політичним переслідуванням, але більшість громадськості засуджує жінок за неповагу до верховного головнокомандувача. 
Розгляд справи наразі триває.

2/5

Червень 2021

НАБУ відкриває кримінальне провадження щодо нардепа Артура Герасимова. Він не задекларував розкішну віллу в Іспанії, якою володіє з 2013 року. Цей факт виявили розслідувачі програми “Схеми”. Суд визнає парламентаря винним, проте він уникає покарання через сплив строків давності.

3/5

Червень 2023

СБУ оголошує підозру нардепу Сергію Алєксєєву. Правоохоронці встановили, що він за 50 тис. доларів обіцяв допомогти іноземцю уникнути екстрадиції: “домовитися” з міграційною службою, використовуючи свої зв’язки.

4/5

Лютий 2025

Станом на цей час лідер ЄС Петро Порошенко є фігурантом понад 21 антикорупційного розслідування в базі Громадського Руху “Чесно”.

5/5

До складу фракції ЄС у ВРУ увійшли:

  • ветеран АТО/ООС, доброволець Нацгвардії Михайло Бондар
  • Герой України, командир 95-ї аеромобільної бригади Михайло Забродський
  • медикиня-волонтерка, яка у 2014 році створила батальйон “Госпітальєри”, Яна Зінкевич

 

Фронтові парамедики продовжують виконувати свою роботу і після початку повномасштабного вторгнення: евакуюють поранених, надають допомогу населенню у зоні бойових дій, займаються реабілітацією військових. А Забродський у березні 2023 року склав мандат за власним бажанням та став заступником Головнокомандувача ЗСУ. Бондар долучився до 206-го батальйону територіальної оборони Києва, який партійці сформували у перші дні великої війни. До нього також увійшли нардепи Володимир Ар’єв, Олексій Гончаренко, Максим Саврасов, Микола Величкович, Ахтем Чийгоз, Микола Княжицький, Ростислав Павленко. Вони чергували на блокпостах, допомагали зачищати райони столиці від ДРГ, охороняли Гостомель та евакуювали жителів Ірпеня. Загалом з лютого 2022-го на фронт пішли 2500 членів “Європейської солідарності”, серед яких — 328 депутатів різних рівнів. 74 партійці загинули.

 

Великий внесок ЄС робить і в допомогу армії та цивільному населенню. Зокрема, благодійний фонд Петра Порошенка станом на серпень 2024 року витратив на потреби ЗСУ 5,6 млрд гривень. А нардеп Олексій Гончаренко відкрив по всій Україні мережу волонтерських та освітньо-культурних “Гончаренко центрів”. Станом на 2024 рік в Україні функціонує 284 волонтерських хаби, створених членами ЄС, з яких 73 розташовані в регіональних офісах парторганізацій.

 

“Євросолідарні” жінки активно долучилися до волонтерства та активно працювали в інформаційній та дипломатичній сферах. Іванна Климпуш-Цинцадзе в рейтингу Громадського Руху “Чесно” увійшла до десятки нардепів-“амбасадорів” в соцмережі X, які розповідали іноземній аудиторії про російські воєнні злочини та закликали міжнародних партнерів підтримувати Україну.

 

Пріоритетними напрямками своєї роботи у ВРУ для законодавчих ініціатив “Європейська солідарність” визначила підтримку армії, відповідність критеріям членства в НАТО і ЄС, розвиток економіки та захист українського гуманітарного простору. Фракція активно виступала за заборону московської церкви як загрози національній безпеці та одностайно підтримала відповідний законопроєкт.