Політична партія ”Європейська солідарність”
Дата реєстрації
5 травня 2000 року
Кількість членів загалом
невідомо
Середній вік нардепів
48
Середній досвід держуправління
25
Законотворча ефективність
Cередня кількість поданих законопроєктів
102
Середня кількість ухвалених законопроєктів
22
Cередня відвідуваність
Середні корупційні ризики
45
Середнє соціальне охоплення
0
Дата реєстрації
5 травня 2000 року
Кількість членів загалом
невідомо
Кількість представників у Верховній Раді
15
станом на 2019
Кількість депутатів, які висувалися від партії
1
Штаб-квартира
м. Київ, вул. Лаврська, 16
Політична ідеологія
Сплав лібералізму і консерватизму
Середній вік нардепів
48
Середній досвід держуправління
25
Законотворча ефективність
Cередня кількість поданих законопроєктів
102
Середня кількість ухвалених законопроєктів
22
Cередня відвідуваність
Середні корупційні ризики
45
Середнє соціальне охоплення
0
Соціальні мережі
Станом на 29.04.2025
Історія
Перша десятка у виборчому списку
Наобіцяли
Передвиборча програма “Європейської солідарності” акцентувалася на оборонній галузі, боротьбі з корупцією та реформі децентралізації. Серед головних обіцянок:
продовження адміністративної реформи
членство в Європейському Союзі та НАТО
розвиток оборонно-промислового комплексу задля підвищення обороноздатності країни в умовах “гібридної” війни з рф
наближення стандартів життя до європейських
приваблення інвестицій
створення робочих місць із високими зарплатами
державне фінансування громадських ініціатив
реформа судової системи
Звідки гроші
На передвиборчу кампанію-2019 “Європейська солідарність” витратила понад 99 млн гривень. Згідно з фінансовими звітами, партію фінансували як юридичні, так і фізичні особи. Журналісти зазначають, що переважна більшість з них — це партнери та структури Петра Порошенка. До прикладу, 1,7 млн гривень на рахунок переказав батько експрезидента. Громадський рух “Чесно” порахував, що працівники фірм лідера “ЄС” загалом віддали партії 10 млн гривень.
Після перемоги на виборах політична сила отримала право на фінансування з державного бюджету. Зокрема, вже під час великої війни з бюджету країни “ЄС” перерахували 250 млн гривень: 114 млн грн у 2022 році та 137 млн грн у 2023-му.
114
млн гривень
2022
137
млн гривень
2023
Вислови, які увійшли в історію
Гучні зальоти
До складу фракції ЄС у ВРУ увійшли:
- ветеран АТО/ООС, доброволець Нацгвардії Михайло Бондар
- Герой України, командир 95-ї аеромобільної бригади Михайло Забродський
- медикиня-волонтерка, яка у 2014 році створила батальйон “Госпітальєри”, Яна Зінкевич
Фронтові парамедики продовжують виконувати свою роботу і після початку повномасштабного вторгнення: евакуюють поранених, надають допомогу населенню у зоні бойових дій, займаються реабілітацією військових. А Забродський у березні 2023 року склав мандат за власним бажанням та став заступником Головнокомандувача ЗСУ. Бондар долучився до 206-го батальйону територіальної оборони Києва, який партійці сформували у перші дні великої війни. До нього також увійшли нардепи Володимир Ар’єв, Олексій Гончаренко, Максим Саврасов, Микола Величкович, Ахтем Чийгоз, Микола Княжицький, Ростислав Павленко. Вони чергували на блокпостах, допомагали зачищати райони столиці від ДРГ, охороняли Гостомель та евакуювали жителів Ірпеня. Загалом з лютого 2022-го на фронт пішли 2500 членів “Європейської солідарності”, серед яких — 328 депутатів різних рівнів. 74 партійці загинули.
Великий внесок ЄС робить і в допомогу армії та цивільному населенню. Зокрема, благодійний фонд Петра Порошенка станом на серпень 2024 року витратив на потреби ЗСУ 5,6 млрд гривень. А нардеп Олексій Гончаренко відкрив по всій Україні мережу волонтерських та освітньо-культурних “Гончаренко центрів”. Станом на 2024 рік в Україні функціонує 284 волонтерських хаби, створених членами ЄС, з яких 73 розташовані в регіональних офісах парторганізацій.
“Євросолідарні” жінки активно долучилися до волонтерства та активно працювали в інформаційній та дипломатичній сферах. Іванна Климпуш-Цинцадзе в рейтингу Громадського Руху “Чесно” увійшла до десятки нардепів-“амбасадорів” в соцмережі X, які розповідали іноземній аудиторії про російські воєнні злочини та закликали міжнародних партнерів підтримувати Україну.
Пріоритетними напрямками своєї роботи у ВРУ для законодавчих ініціатив “Європейська солідарність” визначила підтримку армії, відповідність критеріям членства в НАТО і ЄС, розвиток економіки та захист українського гуманітарного простору. Фракція активно виступала за заборону московської церкви як загрози національній безпеці та одностайно підтримала відповідний законопроєкт.
0
Кількість підписників
0
Кількість підписників