Політична партія ”Голос”
Дата реєстрації
20 лютого 2015 року
Кількість членів загалом
Невідомо
Середній вік нардепів
39
Середній досвід держуправління
13
Законотворча ефективність
Cередня кількість поданих законопроєктів
132
Середня кількість ухвалених законопроєктів
33
Cередня відвідуваність
Середні корупційні ризики
0
Середнє соціальне охоплення
5
Дата реєстрації
20 лютого 2015 року
Кількість членів загалом
Невідомо
Кількість представників у Верховній Раді
15
станом на 2019
Кількість депутатів, які висувалися від партії
3
Штаб-квартира
м. Київ, вул. Пасхаліна Юрія, 12
Політична ідеологія
Правоцентризм
Середній вік нардепів
39
Середній досвід держуправління
13
Законотворча ефективність
Cередня кількість поданих законопроєктів
132
Середня кількість ухвалених законопроєктів
33
Cередня відвідуваність
Середні корупційні ризики
0
Середнє соціальне охоплення
5
Соціальні мережі
Станом на 29.04.2025
Історія
Перша десятка у виборчому списку
Наобіцяли
Партія обіцяла, що у разі перемоги на виборах вона поставить людину у центр державної політики. Основними меседжами програми були:
розвиток IT-індустрії
реформа суддівської системи
масштабна деолігархізація
зміцнення енергетичної незалежності
продовження медичної реформи
підвищення престижності професійної освіти
курс на інтеграцію України в ЄС та вступ до НАТО
Звідки гроші
Передвиборча кампанія офіційно коштувала “Голосу” 105 млн гривень. Внески робили як фізичні особи, так і бізнес. Серед найбільших донорів — інвестиційний банкір Сергій Фурса, співзасновник Kasta.ua Андрій Логвін, фінансовий директор компанії “Чумак” Андрій Левчук. Громадський Рух “Чесно” також зазначає, що партія отримала гроші від фігуранта антикорупційних розслідувань, якого підозрюють у розподілі лісу біля столиці.
Після перемоги на виборах “Голос” отримав право на фінансування з державного бюджету. Проте НАЗК виявило порушення у фінансових звітах політсили на суму у майже 5 млн гривень, тож у 2022-му та 2023-му роках партія не отримала грошей від держави. Портал “Слово і Діло” повідомляє, що фінансування відновилося лише на початку 2024 року: “Голосу” перерахували 29 млн гривень з бюджету в першому кварталі.
29,0
млн гривень
2024
29,0
млн гривень
2024
Вислови, які увійшли в історію
Гучні зальоти
У складі фракції “Голос” — два “кіборги”, які у 2014 році обороняли Донецький аеропорт. Це Андрій “Богема” Шараськін, доброволець “Правого сектору”, та Роман “Гром” Костенко, полковник СБУ, боєць елітного спецпідрозділу ЦСО “Альфа”. Після початку повномасштабного вторгнення Роман повернувся на фронт: у 2022-му брав участь в обороні Миколаєва, звільняв окуповану Снігурівку Миколаївської області. Наразі він разом зі своєю групою у складі “Альфи” виконує завдання зі знищення ворога на різних напрямках. Зокрема, “Гром” у соцмережах ділився відео з Курщини. З березня 2022-го мобілізувався до ЗСУ і нардеп Роман Лозинський. Він понад рік воював на південному напрямку, одним з перших зайшов у Херсон, але після того, як бої на півдні України стали більш позиційними, повернувся до парламентської діяльності.
Загалом, згідно з дослідженням Громадського Руху “Чесно”, у лютому 2022-го до рук взяли зброю 55 депутатів “Голосу” різних рівнів.
Деякі парламентарі долучилися до волонтерства. Так, Соломія Бобровська продовжила допомагати прикордонникам, якими опікувалася з 2014 року. Інші — сконцентрувалися на дипломатичній сфері: працюють з міжнародними партнерами. Лідерка партії Кіра Рудик у листопаді 2022-го отримала відзнаку Women In Politics Champion of the Year Award від The Alliance of Her за активну позицію, значні досягнення та вплив у політиці.
Фракція “Голосу” продовжує працювати у ВРУ у повному складі. Депутати, зокрема, підтримали такі важливі законодавчі ініціативи, як легалізація медичного канабісу та заборону діяльності московської церкви в Україні.
У вересні 2023 року депутатський мандат склав Рустем Умєров: його призначили міністром оборони України замість Олексія Резнікова.
0
Кількість підписників
0
Кількість підписників